Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Zbiornik Licencyjny Buków

0.jpg

 

 

Opis łowiska

 

Akwen o powierzchni 16 ha, wyrobisko pożwirowe, średnia głębokość 4m, woda czysta, dno nie zarośnięte, żwirowe, nie ma połączenia z inną wodą, nawodnienie ze źródeł naturalnych, brzegi porośnięte trzciną.

 

Rybostan: Karp, szczupak, węgorz, sum, płoć, wzdręga, leszcz, jaź, sandacz, amur, lin, karaś.

 

Pojemność łowiska jednorazowo około 80 wędkarzy.

 

Dojazd do łowiska bardzo dobry, droga asfaltowa i droga utwardzona.

 

Właścicielem akwenu jest Skarb Państwa - Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej. Dzierżawcą łowiska jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach.

 

Gospodarzem łowiska jest Koło PZW nr 78 JAS – MOS. Łowisko jest udostępnione do amatorskiego połowu ryb przez cały rok. Połów ryb dozwolony jest wyłącznie dla osób uprawnionych do amatorskiego połowu ryb, posiadających zezwolenie - licencję.     Cennik Licencji Buków Na łowisku obowiązuje prowadzenie rejestru połowu ryb ,stanowiącego integralną część wydanego zezwolenia - licencji.

 

 

Położenie oraz opis Bukowa i okolicy

 

Buków jest malutką miejscowością położoną nad brzegiem Odry. Jest to bardzo dobry punkt do wypraw wędkarskich. Tuż obok znajduje się Polder Buków ze swoimi żwirowniami. W okolicy aż roi się od łowisk PZW. Wszystkie są regularnie zarybiane, każdy znajdzie w nich dla siebie rybkę .

Dla wędkarzy odwiedzających Buków i okolice ważną informacją będzie, to iż znajduje się tu  sklep  spożywczy oraz w niedalekiej w Olzie - kiosk wędkarski - oferujący zanęty ,robaki i drobne akcesoria. Jest tu także bar/restauracja. Ciekawostką dla przyjezdnych jest niewątpliwie kapliczka z 1770 roku, na której są zaznaczane poziomy wody, po każdej powodzi. Dla znudzonych rodzin wędkarzy atrakcją może być  jazda konna . Łowisko dysponuje zapleczem sanitarnym. 

 

 

 

             Pokaż Łowisko licencyjne Buków na mapie

   

 

mapa.jpg

 

 

 W naszym łowisku są takie rybki .

strzalka.png


BUKOWSKI CARP TEAM - Buków - Zbiornik licencyjny 610Z Koła PZW nr78 JAS - MOS
Rybaczówka w Bukowie    


Kierownik Stanicy Wędkarskiej "Buków" zb.610z 


  Tel.  608 056 199